SANSEVIERIA или Индијанско перо

SANSEVIERIA кактусот, „Индијанско перо“, „Свекрвин јазик“ се користи како лек и тоа како природен прочистувач на воздухот, што може да има многу големо значење за вашето општо здравје.

Оваа билка е една од најважните препорачани растенија за подобрување на квалитетот … Продолжи понатаму...

Разговорот на ѕидарите

Двајца ѕидари разговараат за својата работа:

Првиот ѕидар: „По цел ден само редам тули една над друга. Доаѓам рано наутро на работа и редам тули сé до ручек. После ручекот повторно редам тули до крајот на работното време. Единствено … Продолжи понатаму...

Ми недостига мирисот на мојот дом.

Велат лесно е да заминеш и да бараш подобро поднебје за опстанок. Велат лесно е да спакуваш сѐ она што било убаво во еден куфер, а она што те повредило да го оставиш и да заминеш.

Навистина изгледа авантуристичко, изгледа … Продолжи понатаму...

Вкус, техника и цела наука: Како да распоредите слики на ѕидовите

Последна фаза на уредувањето на секој простор, секако е украсувањето, а поставувањето слики на ѕидовите бара најмногу внимание, умешност, но и вкус.

Без разлика дали се работи за фотографии или уметнички слики треба да се почитуваат одредени правила. За да … Продолжи понатаму...

Дрвени буриња како декорација во дворот

Сончевите денови се пред нас, а тоа значи дека поголем дел од слободното време ќе го поминуваме надвор во дворовите и на терасите.

Затоа, ви претставуваме неколку идеи како можете од старо дрвено буре да направите декорација.

Ако имате дрвено

Продолжи понатаму...

Креативни идеи за уредување на вашиот двор

Куќните дворови се одлично место за опуштање, одмор, релаксирање, забава на отворено, седеник за кафе, па и со по некое пивце. А кога таквите просторни површини се и стилски убаво уредени, се уште поинспиративни за поминување на што повеќе време Продолжи понатаму...