SANSEVIERIA или Индијанско перо

SANSEVIERIA кактусот, „Индијанско перо“, „Свекрвин јазик“ се користи како лек и тоа како природен прочистувач на воздухот, што може да има многу големо значење за вашето општо здравје. Оваа билка... Read more

Масло од семки тиква – извор на младоста

Масло од тиква - моќен еликсир за слабеење Веќе е познато дека тиквата, освен што е многу вкусна, има безброј придобивки за здравјето. Во последно време, често се потенцираат придобивките... Read more

Сите јадеме леблебија, но дали ги знаете здравствените придобивки од нејзиното конзумирање

Наут или народски кажано леблебија. Обично ја грицкаме, онака фино посолена, но за жал многу ретко ја употребуваме во секојдневната исхрана за подготвување на превкусни јадења. МОЖНИ ЗДРАВСТВЕНИ ПРИДОБИВКИ ОД... Read more

Зошто црвеното вино е добро за вашето срце?

Со секое славење и празнување може да се искомбинираат доброто расположение и доброто здравје  и  задоволството што ни го овозможува чашата квалитетно, црвено вино. Историја Уште одамна постојат податоци за... Read more